Перейти до вмісту

Журі 2021

ЗОРЯНА КУШПЛЕР

голова журі, всесвітньо відома оперна співачка (мецо-сопрано), почесна президентка Галицького музичного товариства
Україна – Австрія

Випускниця Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка (клас І. Кушплера) та Гамбурзької музичної академії (клас Ю. Бекманн). Лауреатка міжнародних конкурсів, серед яких — перша премія на Міжнародному конкурсі Баварського радіо і телебачення (ARD) у Мюнхені.

З 2007 року є провідною солісткою Віденської національної опери, де виконує партії Ульріки («Бал маскарад»), Фенени («Набукко»), Ольги («Євгеній Онєгін»), Поліни («Пікова дама»), Марцеліни («Весілля Фігаро»), Магдалени («Нюрнберзькі майстерзингери»), Вальтрауте («Загибель богів»), Переціозілли («Сила долі»), Аделаїди («Арабелла») та інші. У тому ж році співачка також стала запрошеною солісткою у Віденській народній опері, де регулярно виконує партії Кармен, принца Орловського («Летюча миша»), Маґдалени («Ріґолетто»), Джульєтти («Казки Гофмана») та інші.

Разом із сестрою-близнючкою Оленою Кушплер регулярно виступає як з сольними концертами, так і на різноманітних фестивалях у Берліні, Гамбурзі, Мюнхені, Касселі, Дюссельдорфі, Реклінхаузені, Відні та Львові. 

У 2012 р. відкривала сезон у Клівленді у Северанс-холі соло партією у Симфонії №3 Г. Малера у виконанні Клівлендського симфонічного оркестру під батутою Франца Вельсера-Места. У 2014 році дебютувала у Карнегі-холі (Нью-Йорк, США) у Симфонії №9 Л. ван Бетховена, виконала партію Фенени «Набукко» поруч з видатним тенором Пласідо Домінго у Віденській національній опері, дебютувала в Альберт-холі (Лондон, Англія) в опері «Електра» з Віденським філармонійним оркестром під батутою Франца Вельсера-Места, а також виконала партію Маргарити в опері «Чотири грубіяни» Е. Вольфа-Феррарі у Театрі Принца-регента (Мюнхен, Німеччина).

Творча діяльність дуже тісно пов’язує співачку і з Україною. Неодноразово виконувала партію Кармен у Національній опері України у Києві та в Одеському театрі опери та балету. У 2017 та 2018 брала участь у фестивалі LvivMozArt. У 2017 взяла участь у святкуванні 150-річчя Національної опери України у Симфонії № 2 Г. Малера, а у 2018 – у проєкті «В Україну повернуся» на Софійській площі у Києві. 

У 2016 році стала «Людиною року» у галузі культури та мистецтва в Україні.
З 2019 року є почесною президенткою Галицького музичного товариства.


ПАУЛЬ ҐАУҐЛЄР

оперний співак (тенор), переможець конкурсів Вінченцо Белліні та Армель Опера
Франція

Навчався у Консерваторії Страсбурга та закінчив Паризьку вищу національну консерваторію музики й танцю. Потім він вступив до академій Амброне та Ройомонт. Отримавши перемогу на конкурсах Вінченцо Белліні та Армель Опера, дебютував у ролі Герцога Мантуанського з опери «Ріґолетто» (Опера м. Плзень, Чехія; Національний театр Сеґеда, Угорщина).

У творчому доробку співака численна кількість оперних партій та міжнародних співпраць: героїчна головна партія Данте в однойменній опері Б. Ґодара в опері м. Сент-Етьєн, партія Полліона з опери «Норма» у Національному театрі опери та балету Республіки Молдова; партія Фауста в опері «Засудження Фауста» в рамках музичного фестивалю Ґліндебурн та в імператорському театрі м. Комп’єнь, роль Бахуса з опери «Аріадна на Наксосі» в Академії Ройомонта (Франція), роль Бориса з опери «Катя Кабанова» (тур по Європі), роль Дон Хосе з опери «Кармен» (фестивалі Сен-Поль-де-Ванс, Клюні, в Палаці Яунде, Камерун, у Львівській національній опері, Україна), партія Яника – героя опери «Щоденник зниклого» Л. Яначека (Аркаль, Ля ПОП, Фестиваль Іль-де-Франс та ін.), роль Таміно з опери «Чарівна флейта» у Палаці Фестивалів у Каннах, партія Октавіо з опери-балету «Галантна Європа» Андре Кампра (Фестиваль Амброне, опери Віші, Безансон, Сан Себастьян) та інші.

У концертному виконанні виступав з численними творами, серед інших – «Реквієм» Дж. Верді та 9 симфонія Л. ван Бетховена в опері Сент-Етьєн, «Threni» Ігоря Стравінського в Амфітеатрі опери Бастія. Окрім цього гастролював з ґала-концертами та речиталями у Львівській національній філармонії, Шанхайському симфонічному концертному залі, опері м. Бастія, Інституті Франції, Національній Опері Бордо та інших.

Регулярно бере участь у гуманітарних музичних проєктах (Рада Європи, CALMS-Les Voix solidaires, ЮНЕСКО та ін.)


БЕАТА КЛАТКА

голова оперної академії Національної опери Польщі, директорка Міжнародного вокального конкурсу імені Станіслава Монюшка
Польща

Музичну освіту розпочала в дитячому хорі при Великому театрі у Варшаві, яким керував оперний співак, хормейстер, видатний педагог, що виховав покоління музичної молоді Владислав Скорачевський. Завершила навчання на виконавському факультеті Музичної академії імені Фридерика Шопена у класі флейти проф. Ельжбєти  Ґаєвської, а також післядипломну освіту зі зв’язків з громадськістю в Школі економіки у Варшаві.

Працювала як флейтистка в Оркестрі польського радіо (1991-1993), оркестрі Великого театру у Варшаві (1993-1995), впродовж 1991-2012 рр. викладала гру на флейті у столичних музичних школах (у Державній музичній школі імені Фридерика Шопена та Державній музичній школі №1).

У 2007 році розпочала співпрацю із Великим театром – Національною оперою, спочатку працюючи у відділі імпресаріату. Від 2010-го – керує Навчальною програмою молодих талантів «AKADEMIA OPEROWA» (Оперна академія). У 2012 році посіла посаду директорки Міжнародного вокального конкурсу імені Станіслава Монюшка.


ОЛЕКСАНДР ПУШНЯК

оперний співак (бас-баритон), соліст Веймарської німецької національної опери
Україна – Німеччина

Випускник Національної музичної академії України в Києві. Стажист Вашингтонської Національної Опери (США), учасник програми молодих артистів Domingo-Cafritz Young Artist Program під керівництвом Пласідо Домінго протягом 2007-2010 років.

З 2011 року виступав у складі Державний театр міста Брауншвайг (Німеччина).
У 2012 році став володар гран-прі та призу глядацьких симпатій конкурсу Вагнерівські Голоси – Wagnerstimmen, а у 2013 році отримав запрошення на виконання ролі Доннера в «Золоті Рейну» Р. Вагнера на фестивалі в Байройті.

Восени 2016 року успішно дебютував у ролі Летючого Голландця у Сінґапурі. У сезоні 2017/18 був запрошеним на виконання партії Аманасро («Аїда») у Німецькій опері на Рейні у Дуйсбургу та Оперному театрі Галле, а також партії Філіппо II («Дон Карлос») на фестивалі Імлінг.

З грудня 2018 є солістом у Веймарської Німецької Національної Опери, де виконує партії Лепорелло («Дон Жуан»), Скарпії («Тоска») та Мерсера у світовій прем’єрі опери «Коло» Люджера Фолмера за романом Дейва Еггерса «Глядачі попереду».

Серед творчих здобутків участь у фестивалях під керівництвом диригента Лоріна Маазеля (Вірджинія, США), Байройтському фестивалі (2013, Німеччина), виступи на сценах Німецької опери на Рейні (Дуйсбург, Німеччина), Кеннеді-центру (США), Національної Опери України (Київ, Україна), зали Концертгебау (Амстердам, Нідерланди), театрів м. Брауншвайг, Магдебург, Галле, Кіль, Рєґенсбург, Майнінген (Німеччина), вистави в Сінґапурі, виступи з філармонією Гонг-Конгу. А також світова прем’єра аудіозапису опери Ф. Ліста «Сарданапало» під керівництвом українського диригента Кирила Карабиця для студії звукозапису лейбла Audite та запис партії Донера з опери «Золото Рейна» Р. Вагнера для лейбла Naxos.

Визначною сторінкою у творчості співака стало втілення ролі Дракона (Drache) в опері «Ланцелот» П. Дессау під керівництвом видатного оперного режисера Німеччини Пєтера Конвічного, а також стипендії спілки Ріхарда Вагнера (Брауншвайг, Німеччина), стипендія Рудольфа Бройера (Веймар, Німеччина), стипендія Оскара та Вєри Ріттер (Гамбург, Німеччина), відзнака спілки «Амічі дель бельканто» (Відень, Австрія), нагорода медаллю імені композитора Луїса Шпора (Зезен, Німеччина).


СЛАВОМІР ЯКУБЕК

драматург, директор артистичної агенції “ASART”
Словаччина

Закінчив музичний факультет Вищої школи музики у Братиславі, на відділі теорії та музичної критики. З 1984 року працює в Редакції симфонічної, камерної та оперної музики Словацького радіо, зосереджуючи увагу на опері. На радіо проявив себе як блискучий автор численних передач, модератор, драматург, редактор та організатор. Згодом працював старшим редактором, відповідальним за співпрацю з Європейським радіомовним союзом (EBU) у галузі класичної музики. Як драматург брав участь у численних радіо записах та виданнях компакт-дисків провідних словацьких оперних виконавців. Два роки був головним редактором найвідомішого у Словаччині музичного журналу «Hudobný život» (Музичне життя).

З 2005 року був драматургом, згодом – головним драматургом та заступником директора і, врешті протягом 2015-2018 рр. – директором Словацького національного театру опери та балету у Братиславі.

На теперішній час очолює артистичну агенцію «ASART».


СОФІЯ СОЛОВІЙ

оперна співачка (сопрано), солістка Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика
Україна

Одна з найцікавіших ліричних і драматичних сопрано свого покоління. Лавреатка 15-ти міжнародних вокальних конкурсів в Італії, Австрії, Польщі, Німеччині та Канаді. Професійна кар’єра співачки розгортається в Україні, на сценах Європи, також вона здійснила і численні турне країнами Азії, Південної та Північної Америки, гастролювала в Японії, Омані та ОАЕ.

Визнана Співачкою року в авторському рейтингу музичних подій і персоналій 2020 року від музичної критикині Аделіни Єфименко.

Навчалася у Львівському державному музичному ліцеї імені С. Крушельницької на фортепіанному (клас Н. Близнюк) та музикознавчому відділах. Продовжила навчання у Львівській національній музичній академії імені М.В. Лисенка, де отримала дипломи музикознавця (проф. Л. Кияновська) і оперної співачки (проф. В. Чайка). Опісля також завершила асистентуру-стажування (проф. І. Кушплер). Переїхавши до Італії навчалась в Академії Оперного Мистецтва в м. Озімо, в “Россінівській Академії” в м.Пезаро, в Академії “Кіджана” в м. Сієна, в Музичному Інституті в м.Модена, а також на майстеркласах у Німеччині, Італії, Польщі та Австрії з такими славетними співаками та оперними диригентами як Райна Кабаіванска, Вільям Маттеуцці, Альберто Дзедда, Ґустав Кун, Джанлуїджі Джельметті, Клаудіо Дездері.

За час своєї творчої кар’єри виконала близько 40 оперних партій, її оперний, камерний та кантатно-ораторіальний репертуар охоплює твори різних стилів та епох: від бароко до творів сучасних композиторів XX-XXI століття. Виступала на сценах багатьох театрів світу, зокрема Королівський театр у Мадриді, Національна опера у Відні, Великий театр Ла Феніче у Венеції, Муніципальна Опера в Марселі, театр Сан Карло в Неаполі, Оперний Театр у Римі, Королівський Оперний Театр у Маскаті (Оман) та інші. 

Брала участь в оперних фестивалях: Екс-ан-Прованс (Франція), «Делла Валле д’Ітрія», Мартіна Франка та «Сферистеріо», Мачерата (Італія), «Россіні у Вільдбаді», Бад-Вільдбад  (Німеччина), «Великодній фестиваль Л.ван Бетовена», Варшава та «Музика в старому Кракові», Краків (Польща), а також у фестивалях в Україні: «Опера фест Тульчин» в Тульчині, «Віртуози», «Контрасти» та LvivMozArt у Львові.

Активно виступає на оперних і концертних сценах в Україні, з 2020 року є солісткою Львівської національної філармонії імені М. Скорика, а у 2021 році стала викладачкою Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка та Львівського державного музичного ліцею імені С. Крушельницької.


ЕДРІАН КЕЛЛІ

диригент, голова Міжнародної оперної студії Цюрихського оперного театру, художній керівник Бакстонського фестивалю
Англія

Після навчання в Кембридзькому університеті англійський диригент став учасником програми молодих артистів у Королівському оперному театрі в Ковент-Гардені, а потім був коучем у Гамбурзькій державній опері.

Був залученим у виступах в Театрі Колумба в Буенос-Айресі та гастролях по США, які проводило барокове пастиччо «Пекельна комедія» з актором Джоном Малковичем. Влітку 2014 року провів нову постановку «Весілля Фігаро» у Центральній міській опері в Колорадо (США).

У 2010-2017 роках був першим диригентом, а з 2017 по 2019 рік – музичним керівником Зальцбурзького державного театру. Регулярно співпрацював із Зальцбурзьким оркестром Mozarteum. Керував численними постановками в Зальцбурзі, серед яких «Джонні награє» Е. Кренека, «Ріґолетто» Дж. Верді та «Вертер» Ж. Массне. Останніми постановками в Зальцбурзі були «Манон» Ж. Массне, «Гензель і Гретель» Е. Гумпердінка у Фельзенрайтській школі та «Богема» Дж. Пуччіні у Домі Моцарта. У лютому 2016 року був музичним керівником австрійської прем’єри визнаної критиками «Чарівна гора» Чарльза Уорінена, а також циклу Да Понтівських опер В.А. Моцарта з режисером Якопо Спіреєм.

З 2015 по 2020 рік був музичним керівником проєкту «Молоді співаки» на Зальцбурзькому фестивалі.

З сезону 2020/21 очолює Міжнародну оперну студію Цюрихського оперного театру.

Також є художнім керівником Бакстонського фестивалю в Англії, де в липні 2022 року диригуватиме нову постановку «Діви озера» Дж. Россіні.