Participants

I ROUND

I – CATEGORY

Liliya AVRAMENKO (soprano)
Bogdana FEDYSHYN (soprano)
Roman HRABOVENSKYI (tenor)
Anastasiia IVANYTSKA (soprano)
Daria KOLISAN (soprano)
Ivan KOVALEV (baritone/bass)
Kateryna KOZLOVA (soprano)

Bohdan LAZURKEVYCH (baritone/bass)
Yelyzaveta LIAKH (soprano)
Ilya MANCHUK (tenor)
Olga MELNICHUK (soprano)
Oleksandra MOHURENKO (soprano)
Anastasiia MYKHAILIV (soprano)
Anna-Olena NAKONECHNA (soprano)

Dmytro OSTASHKO (baritone/bass)
Liubov OSTROVSKA (soprano)
Andrew POMISHCHYK (baritone/bass)
Daniel SEMSICHKO (baritone/bass)
Volodymyr SHCHUR (baritone/bass)
Marko SHVAIKOVSKYI (baritone/bass)
Yurii STRAKHOV (baritone/bass)

II – CATEGORY

Daria AKULOVA (soprano)
Sofia ANISIMOVA (mezzo-soprano)
Maria ANTONEVSKA (mezzo-soprano)
Vadym BABENKO (baritone/bass)
Bogdana BEVZYUK (soprano)
Nataliia CHEPCHENKO (soprano)
Florina DAN (soprano)
Oleksandra DIACHENKO (mezzo-soprano)
Solomiia DRONYK (soprano)
Olga DYADIV (soprano)
Olena ERTUS (soprano)
Anastasia FEDORENKO (soprano)
Nazarii FEDYTNYK (baritone/bass)
Yuliia FOROSTIUK (soprano)
Helen HERNEHA (soprano)
Veronika HONDARENKO (soprano)
Yurii HRYHORASH (baritone/bass)
Olena HUMENNA (soprano)
Anhelina IHNATENKO (soprano)

Glib IVANOV (baritone/bass)
Justyna KHIL (soprano)
Angelina KIZ (soprano)
Anatolii-Artem KONOPLYANIK (baritone/bass)
Nazar KORNIAK (tenor)
Yevheniiya KOROLIUK (soprano)
Vadym KOVAL (tenor)
Anastasiia KULINICH (mezzo-soprano)
Mykhailo KUSHLYK (tenor)
Kateryna LEVYTSKA (soprano)
Kuo LIU (baritone/bass)
Ivan-Danylo LYKHACH (baritone/bass)
Roman MARKOVYCH (baritone/bass)
Iryna MELNYK (soprano)
Volodymyr MOROZOV (baritone/bass)
Nazar MYKULYAK (baritone/bass)
Tetiana OKIPNA (soprano)
Halyna PIKH (soprano)

Iryna POLOMANA (soprano)
Ihor POVAZHNIY (tenor)
Oksana PYNCHUK (soprano)
Anastasiia RANCHYNSKA (soprano)
Nina RUBAN (soprano)
Mykhailo SAS (baritone/bass)
Iryna SEMENIUK (mezzo-soprano)
Lidiya SHEVCHENKO (soprano)
Ruslan SOLONENKO (tenor)
Olexii STRONSKYI (tenor)
Anna TATARINOVA (soprano)
Teona TODUA (soprano)
Anhelina TRUSHEVSKA (soprano)
Daria TSARYNIUK (soprano)
Mariya VALTINA (soprano)
Anna YASHCHENKO (soprano)
Polina YERKO (soprano)
Stanislav ZUBAR (baritone/bass)


II ROUND

I – CATEGORY

Liliya AVRAMENKO (soprano)
Daria KOLISAN (soprano)
Ivan KOVALEV (baritone/bass)
Kateryna KOZLOVA (soprano)
Olga MELNICHUK (soprano)

Anastasiia MYKHAILIV (soprano)
Liubov OSTROVSKA (soprano)
Daniel SEMSICHKO (baritone/bass)
Volodymyr SHCHUR (baritone/bass)
Yurii STRAKHOV (baritone/bass)

II – CATEGORY

Daria AKULOVA (soprano)
Sofia ANISIMOVA (mezzo-soprano)
Maria ANTONEVSKA (mezzo-soprano)
Bogdana BEVZYUK (soprano)
Florina DAN (soprano)
Oleksandra DIACHENKO (mezzo-soprano)
Olga DYADIV (soprano)
Yurii HRYHORASH (baritone/bass)
Olena HUMENNA (soprano)
Glib IVANOV (baritone/bass)

Justyna KHIL (soprano)
Anatolii-Artem KONOPLYANIK (baritone/bass)
Yevheniiya KOROLIUK (soprano)
Vadym KOVAL (tenor)
Anastasiia KULINICH (mezzo-soprano)
Mykhailo KUSHLYK (tenor)
Kateryna LEVYTSKA (soprano)
Ivan-Danylo LYKHACH (baritone/bass)
Roman MARKOVYCH (baritone/bass)
Volodymyr MOROZOV (baritone/bass)

Nazar MYKULYAK (baritone/bass)
Halyna PIKH (soprano)
Ihor POVAZHNIY (tenor)
Oksana PYNCHUK (soprano)
Anastasiia RANCHYNSKA (soprano)
Mykhailo SAS (baritone/bass)
Iryna SEMENIUK (mezzo-soprano)
Ruslan SOLONENKO (tenor)
Teona TODUA (soprano)
Stanislav ZUBAR (baritone/bass)